North Butler Elementary Art Show
North Butler Elementary is hosting a Virtual Art Show through May 3. Use the link http://artome2.com/northbutlerelementary42261 to access the Art Show. You can have the artwork shipped to your home or school for free. If you have andy questions contact Mrs. Decker at 270-526-8936.
Kindergarten
Best of Show- Naomi Burden
Ms. Mona
1st- Wyatt Barks
2nd- Tyler Embry
3rd- Emma Fulton
Honorable Mention- Jay Riggsbee
Honorable Mention- Elijah Turner
Ms. Cindy
1st- Jack Harrison
2nd- Leah Bratcher
3rd- Emerson Roof
Honorable Mention- Laynee Ellis
Mrs. Fields
1st- Naomi Wagoner
2nd- Luke Downs
3rd- Gannon Hill
Honorable Mention- Sadie Prentice
Honorable Mention- Ally Stinson
1st Grade
Best of Show- Maggie Elmore
Mrs. Hallie
1st- Maggie Elmore
2nd- Peach Morris
3rd- Kennedy Mason
Honorable Mention- Brantley West
Honorable Mention- Roman Ross
Honorable Mention- Luke Portman
Ms. Martin
1st- Dawson Wade
2nd- Wyatt Phelps
3rd- Skylar Green
Honorable Mention- Tobias Williams
Honorable Mention- Zoe Henderson
Honorable Mention- Lawrence
Mrs. Willoughby
1st- Brody Ward
2nd- Adalyn Justis
3rd- Kelsie Costello
Honorable Mention- Layla Brooks
Honorable Mention- Ty Webb
Honorable Mention- Kalijiah Moore
Second Grade
Best of Show- Lexi Decker
Mrs. Gleichauf
1st- Lexi Decker
2nd- Georgia Harrison
3rd- Amelia Cooper
Honorable Mention- Gentry Roof
Honorable Mention- Ava Miller
Mrs. Shirley
1st- Parker Nation
2nd- Harmony Dixon
3rd- Jaxon Lewis
Honorable Mention- David Lucas
Honorable Mention- Hayden Miller
Honorable Mention- Clara West
Mrs. Pinnell
1st- Kaydence Carden
2nd- McKenna House
3rd- Kaleb Sommer-Hines
Honorable Mention- Bradon Rayner
Honorable Mention- Abigail Blankenship
Honorable Mention- Jordan Ringkor
3rd Grade
Best of Show- Sawyer Decker
Mrs. Choate
1st- Stormie Lindsey
2nd- Addison Everly
3rd- Charlie Neighbors
Honorable Mention- Addison Nation
Honorable Mention- Kinsley Taylor
Honorable Mention- Archer Gabbard
Mrs. Deweese
1st- Bentlee Costello
2nd- Lucy Howard
3rd- Mason Martin
Honorable Mention- Isabella McCrady
Honorable Mention- Gracie Hampton
Honorable Mention- Olivia Wade
Mrs. Parrish
1st- Sawyer Decker
2nd- Owen Henderson
3rd- Emberlyn McClintock
Honorable Mention- Dean Portman
Honorable Mention- Charlie Phelps
Honorable Mention- Maddox Keown
4th Grade
Best of Show- Kayanda Russ
Mrs. Parks
1st- Cecilia Reynolds
2nd- Bailey Tomes
3rd- Eli Woodcock
Honorable Mention- Ryleigh Coots
Honorable Mention- William Sowders
Honorable Mention- Holly Johnson
Mrs. Miller
1st- Kayanda Russ
2nd- Harley Johnson
3rd- Makennah Colburn
Honorable Mention- Michael Whitsell
Honorable Mention- Adam Turner
Honorable Mention- Lanie Casey
Honorable Mention- Evelyn Johnson
5th Grade
Best of Show- Harley Cardwell
Mr. Harrison
1st- Aubree Johnson
2nd- Stephanie Alarcon
3rd- Jenna Tomes
Honorable Mention- Brayden Beesley
Honorable Mention- Emily Downs
Honorable Mention- Julie Thomason
Mrs. McKinney
1st- Harley Cardwell
2nd- Kinzi Deweese
3rd- Bentley Beesley
Honorable Mention- Kaylee Driese
Honorable Mention- Kennedy Tucker
Honorable Mention- Drake Bratcher
Honorable Mention- Taijah Beasley
Honorable Mention- Hannah Doughty
Honorable Mention- Bailee Fowler